Vítejte v ostravském lékařském a soudním Palermu!

Dne 11. června 2020 jsem poslal emailem opakovaný dotaz panu předsedovi Okresního soudu v Ostravě: Jak jste prosím vyšetřil ztrátu mého občanského průkazu před jedním rokem? 

 

Pane předsedo Okresního soudu v Ostravě,

jak je Vám jistě dobře známo, dne 27. května 2019 jsem byl přítomen v 12.30 hodin hlavnímu líčení v cause Ing. Marka Gáby v místnosti č. 207. Z této místnosti jsem byl na příkaz soudkyně vyveden Justiční stráží, přičemž před tímto úkonem jsem byl touto soudkyní legitimován. Během mého „vyvedení“ z místnosti jsem byl zraněn (zlomenina žebra, četné pohmožděniny a oděrky na hlavě, krku, hrudníku, horních i dolních končetinách) a hlavně byl mi ztracen občanský průkaz, o kterém naposled vím, že jsem jej podal soudkyni. Justiční stráži jsem se nijak nevzpíral a v žádném případě jsem nekladl fyzický odpor. Přesto jsem byl nejdříve zmlácen, poté hrubě vyvlečen, a byla mi způsobena nezanedbatelná zdravotní újma. Zlomenina žebra se obvykle léčí 3 týdny a taková zdravotní újma není v rovině přestupku, ale trestného činu.

Ačkoliv mi bylo místopředsedou Okresního soudu v Ostravě osobně slíbeno, že budu vyrozuměn, co se s mým občanským průkazem v budově Okresního soudu stalo, do dnešního dne mě nikdo neráčil informovat (Příloha 1). Inu slibem nezarmoutíš, že? A tak se Vás opakovaně po roce ptám: Jak jste prosím vyšetřil ztrátu mého občanského průkazu před jedním rokem? A rovněž kdo a kdy mi uhradí náklady, které mi tímto vznikly? O nevychovanosti pracovníků OS v Ostravě snad až někdy jindy…

K zákonnosti či nezákonnosti mého zmlácení Justiční stráží v prostorách OS v Ostravě za přítomnosti soudkyně Bochňákové, prokurátorky Roztomilé, soudního znalce Dvořáčka, jakož i nejméně dvou advokátů a téměř dvou desítek osob, přítomných jako veřejnost, se postupně vyjádřili:

  • rada pplk. Mgr. Miroslav Škola a rada plk. Mgr. Milan Týn z ostravské pobočky GIBS (Příloha 2 a 3),
  • Josef Šuhaj z KSZ v Ostravě (Příloha 4),
  • Roman Fiala, místopředseda Nejvyššího soudu v Brně (Příloha 5),
  • Jiří Hajda z NSZ v Brně (Příloha 6),
  • jakož i Mgr. Tomáš Kamrádek a Mgr. Ing. David Blaheta z OS v Ostravě (Příloha 7).

 

Suma sumárum: Všechno je zalito Sluncem. Na nebi není žádný Mráček. Ani ten Větříček nezafouká, že? Jsem již stárnoucí, zkušený a mezinárodně respektovaný lékař. A upřímně Vám pravím, že kdybychom my lékaři diagnostikovali a léčili stejným způsobem, jako vy soudci, prokurátoři a policajti vyšetřujete a trestáte nás svobodně a demokraticky smýšlející občany – to by bylo mrtvol! Ani ty hřbitovy by nestačily…

Své, podle mého názoru, velmi vážné výhrady k postupu prošetřování mého oznámení, jsem shrnul a zdůvodnil již ve svém podání GIBS ze dne 6. října 2019 (Příloha 8). A je docela možné, že se jedná rovněž i o „zákonný“ postup i v naší zemi (nejen například v těch „rasistických“ USA) mlátit a třeba i zmrzačit či rovnou zabít při „zásahu“ bezbranné, neagresivní a nijak neozbrojené a nebránící se občany. Třeba jsem cosi důležitého ve své rodné zemi přehlédl. Nelze se však v žádném případě smířit a jakkoliv tolerovat šlendrián kontrolních orgánů policie, prokuratury a soudů, které, aniž by věc skutečně řádně prošetřili, nejspíše „kryjí“ své „kolegy“ – tu policajty, tu prokurátory, tu soudce. Jaká marnost.

A nic se neděje jen tak, bez příčiny. Náhody totiž neexistují. Podobných případů „podivuhodných a pozoruhodných rozhodnutí“ OČTŘ tady v té naší „razovité“ Ostravě za poslední roky máme již více než dost. Nevěříte? Konkrétně se jedná o tyto „cinknuté“ causy:

  • causa údajného dvojitého vraha Petra Kramného (soudkyně JUDr. Renata Gilová),
  • causa údajného falešného znaleckého posudku znalců MUDr. Radka Matlacha a MUDr. Igora Fargaše (soudkyně JUDr. Petra Ritterová),
  • causa údajného lamače dolních čelistí Ing. Marka Gáby (soudkyně JUDr. Jana Bochňáková),
  • last but not least rovněž causa údajného hromadného střelce Ctirada Vitáska (v hlavní roli „sheriffa“ brigádní generál Mgr. Tomáš Kužel; ach ten motiv, co?).

Je více než zajímavé, skoro by se chtělo napsat patognomické, že ve všech těchto causách, včetně mé causy zlomeného žebra, se opakovaně vyskytuje temná postava „legendárního“ ostravského soudního lékaře a „znalce znalců“ doktora Igora Dvořáčka. Inu vítejte ve světe „ostravského lékařského a soudního Palerma“! Quo usque tandem? Opravdu budeme čekat na svého „bílého George Floyda“?

Ale abychom nepředbíhali, vážený pane předsedo Okresního soudu v Ostravě, všechno má svůj čas, nejdříve prosím vyřešme tu moji občanku…

S úctou,

MUDr. Vít Mareček

 

PŘÍLOHY:

Příloha 1: Zlomene zebro_Potvrzeni OS v Ostrave_20190527

Příloha 2: Zlomene zebro_Trestni oznameni na GIBS_20190528

Příloha 3: Zlomene zebro_Vyrozumeni GIBS_20190905

Příloha 4: Zlomene zebro_Odpoved KSZ v Ostrave_20191129

Příloha 5: Zlomene zebro_Odpoved mistopredsedy Nejvyssiho soudu_20191113

Příloha 6: Zlomene zebro_Sdeleni NSZ_20191107

Příloha 7: Zlomene zebro_Odpoved OS v Ostrave_20191127

Příloha 8: Zlomene zebro_Stiznost na GIBS_20191006

 

A co na to Karel Kryl?

Už se nám ta Chátra tady zase roztahuje…