ORLOVÉ VE FORMACÍCH NELÉTAJÍ

Pokud by infekce tím novým koronavirem SARS-CoV-2, vyvolávající novou nemoc Covid-19, byla skutečným medicínským problémem, měli bychom tuto „lapálii covidí“ my lékaři dávno vyřešenou. To byl (a jest) také důvod, proč jsem dlouhodobě odmítal různé nabídky na veřejné rozhovory a veřejná vystoupení v dané věci. S výjimkou vystoupení v tom „Kotli Michaely Jílkové“ dne 24. září 2020:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/220411030520027/

A protože se mi otázky od pana redaktora Ing. Jiřího Hroníka jevily býti zajímavými, tak jsem nakonec souhlasil. Nicméně opět jsem si ověřil, že je třeba držet se původní linie, tj. primárně komunikovat, diskutovat, ba i polemizovat, s mými váženými kolegy lékaři, doma i v zahraničí. To jediné mi totiž dává, jakožto stárnoucímu zkušenému lékaři, smysl – a taky to má přímý dopad na péči o naše pacienty:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Nikdo-nema-pravo-ptat-se-na-ockovani-ci-test-Zkuseny-cesky-lekar-Spinava-hra-Stydim-se-za-kolegy-678409?fbclid=IwAR0hEB5eUMvzbwu8Es5FK5DOKjnX7KlgfSzp74cr7twg-DPC2UDMjynsRh4

Je nad Slunce jasné, že dokud nedojde k řádnému odbornému „pročištění čísel“ oné „pandemie“, tak se nic nezmění – a budeme nadále zažívat věci, o kterých jsme si mysleli, že snad ani nemohou existovat.

  1. Zejména je třeba svést zásadní lékařskou bitvu o tzv. definici případu (Case Definition).
  2. Dále je třeba pořádně oprášit staré dobré zásady klinické medicíny, v našem případě jak klinicky správně diagnostikovat a léčit pacienty s akutními respiračními onemocněními (Management of the ARI).
  3. Co se týče našich domácích reálií, tak bude nezbytné, stejně jako jsme činívali pravidelně v nedávné minulosti, provést řádnou analýzu zemřelých v roce 2020 (dále v roce 2021, 2022, etc.), a to včetně analýzy zdravotního stavu obyvatelstva České republiky. Jedině tak bezpečně zjistíme, na co a proč nám lidé na přelomu let 2020/2021 ve zvýšené míře umírali…
  4. A pokud kdokoliv volá po tom, aby to očkování proti té nové nemoci bylo, alespoň pro některé, povinné, tak je třeba všem těmto medicínským Hochštaplerům důrazně připomenout, že všechny vakcíny, které v minulosti byly u nás prohlášeny za tzv. povinné, tak že splňovaly tyto dvě základní podmínky. Za prvé se jednalo o vakcíny, které měly vysokou protektivitu (ochranu), která se blížila téměř 100%. Za druhé to byly vakcíny, které zajišťovaly mnohaletou protekci. Což u těch dosud podmínečně povolených vakcín proti té nové nemoci zdaleka není dosud splněno. Navíc tzv. povinnými se rozhodně nemohou stát vakcíny, kdy člověk po jejich aplikaci může nejen onemocnět, ale rovněž může infekci šířit dále.

Světově uznávaný docent Dimitrij Slonin (1925 – 2017) z toho tehdejšího československého Ústavu sér a očkovacích látek (ÚSOL), kdy jsme byli skutečnou světovou velmocí ve vývoji a výrobě skutečně účinných a bezpečných vakcín pro náš lid.

 

Inu kde ty loňské sněhy jsou?

MUDr. Vít Mareček

25. října 2021

A co na to Karel Kryl?

STOP covidové totalitě – dokud je ještě čas!