Řidič sanitky Drgáč

Dopis Základní odborové organizaci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v Městské nemocnici Ostrava ze dne 6. listopadu 2017 jako důkaz Ovidiových slov o tom, že všechny pohromy začínají „malými“ věcmi. Můj děda mi vždycky kladl na srdce, že po lidech se nešlape. A taky že Pravda a Svoboda se musí hájit za každých okolností, i proti přesile. Psal se březen 1977 a profesor filosofie Jan Patočka právě podlehl stresům z dlouhotrvajících výslechů. A pokud se ptáte, jak odbory pomohly, tak vězte, že se na svého letitého řadového člena vykašlaly. Nezajímalo to ani ředitele MNO, natož pana primátora. No a ti odvážní hlídací psi demokracie, naše regionální média, rovněž mlčí – či spíše skučí?

V Moravské Ostravě dne 6. listopadu 2017

Odboráři !!!

Před několika dny jsem se dozvěděl informaci, která názorně ilustruje, jak se v naší nemocnici zachází s lidmi. Tak jako mnoho jiných zaměstnanců MNO jsem byl otřesen – a otráven. Totálně paralyzován. Protože nelze souhlasit a mlčet k takovémuto chování některých vedoucích pracovníků naší nemocnice, po důkladné úvaze jsem se rozhodl oslovit Vás, odboráře.

Již několik roků nejsem členem žádné odborové organizace. Mám pro to své osobní důvody. Na druhé straně vím, že účinně hájit oprávněné zájmy zaměstnanců mohou jenom odbory.

To, že náměstek pro techniku a provoz Ing. Zdeněk Stříbný uskutečňuje dlouhodobě kroky, nad kterými zůstává rozum stát, je skutečností, jež nejspíše ostatním členům vedení naší nemocnice nevadí. Proč asi?

Nelze však nadále přivírat oči nad způsobem, jakým jsou likvidováni staří a zkušení spolupracovníci jako například pan Břetislav Drgáč, který před několika dny obdržel výpověď z rukou Ing. Stříbného, za přizvukování náměstkyně pro řízení lidských zdrojů a správu Mgr. Kateřiny Kyselé, MBA. Výpověď, se kterou pan Drgáč vůbec nepočítal, se kterou pochopitelně nesouhlasil a která nebyla odůvodněna špatnou prací tohoto zkušeného řidiče sanitky, nýbrž naprosto nehoráznými „důvody“ – údajně mělo zaznít: „Jste starý a stojíte nás na platu hodně peněz“…

Léta sloužím na zdejší pohotovosti pro dospělé (inu, zvyk je železná košile). Ještě než byla před necelými dvěma roky (podle mého názoru zbrkle) zrušena návštěvní pohotovostní služba, jezdíval jsem za pacienty i s panem Drgáčem. Jednoznačně vysoká profesionalita a lidskost, výborná spolupráce!

 

Inženýre Stříbný a magistro Kyselá – FUJ !!!

Jenom stále ještě nevím, zda je o takovémto zavrženíhodném jednání informován i ředitel naší nemocnice?

S kolegiálním pozdravem

 

MUDr. Vít Mareček

praktický a pohotovostní lékař MNO

Mobil: 777 408 940

Email: vitmarecek7@gmail.com

  

Na vědomí:

  1. primátorovi Statutárního města Ostravy
  2. řediteli MNO
  3. regionálním médiím

P.S.: Quo usque tandem abutere, Catilina, patientia nostra?