Město 2

Smutnej Péťa (& Komplicové) na cestě do Sun City?

Váženým a zvídavým čtenářům našich stránek o ostravském zdravotnictví přinášíme další várku docela důležitého čtení. A kdo se těmito texty prokouše až na konec, ten nebude litovat.

Šest stížností na pozoruhodná managerská rozhodnutí vedení Městské nemocnice Ostrava.

A rovněž šest odpovědí ze Statutárního města Ostravy. Podle magistrátních kontrolorů všechno bylo, jest a nejspíše i nadále bude v pořádku – jak jinak?

A tak vlastně jedinou „dobrou“ zprávou je, že ta staronová koalice na tom ostravském Magistrátě bude i nadále pokračovat a pokračovat a pokračovat. Jaká marnost.

 

Stížnost Ostrava 4 – koroner a RZP ze dne 24. dubna 2018

Odpověď na stížnost Ostrava 4 – koroner a RZP ze dne 29. května 2018

 

Stížnost Ostrava 5 – praní prádla RENATEX ze dne 15. května 2018

Odpověď na stížnost Ostrava 5 – praní prádla RENATEX ze dne 25. května 2018

 

Stížnost Ostrava 6 – pojistka zaměstnanců ze dne 29. května 2018

Odpověď na stížnost Ostrava 6 – pojistka zaměstnanců ze dne 11. července 2018

 

Stížnost Ostrava 7 – pracovní obuv ze dne 19. června

Odpověď na stížnost Ostrava 7 – pracovní obuv ze dne 19. července 2018

 

Stížnost Ostrava 8 – přesčasy ze dne 9. července 2018

Odpověď na stížnost Ostrava 8 – přesčasy ze dne 28. srpna 2018

 

Stížnost Ostrava 9 – nové prostory VPL ze dne 31. července 2018

Odpověď na stížnost Ostrava 9 – nové prostory VPL ze dne 17. září 2018

 

– o – o – o – o – o –

Dne 31. července 2018 jsem si opět po čase dodal kuráž a oslovil jsem, jsa pln nadějí v lepší příští, toho našeho „komunikativního“ pana primátora, který má prý rozdělaných, s těmi svými koaličními druhy, přes 200 projektů…

Název emailu: Naléhavá výzva (Last Call) primátorovi naší Ostravy: Je nejvyšší čas sejmout Mariánka a Pražáka !!!

 

Pane primátore,

ačkoliv jste si již opakovaně výslovně nepřál, abych Vás vůbec jenom jako občan oslovoval, situace je natolik vážná, že je nezbytné, abych Vás alespoň naléhavě informoval ve věcech ostravského zdravotnictví. Ano, vím, nic o tom zdravotnictví nevíte, avšak jste odpovědným komunálním politikem.

I když s Vámi nejezdím ani na kole, ani nechodíme spolu na pivo, ještě jednou Vás naléhavě vyzývám, abyste alespoň zachránil svého kámoše pana ředitele Petra Uhliga, a to dříve, než se mu skutečně stane osobní malér. Znám ho léta, je to docela schopný lékař, ale hlavně je to introvert, který se neměl nikdy stát ředitelem čehokoliv, natož nejstarší ostravské nemocnice. Pokud se mu cokoliv zlého přihodí, budu to brát osobně nejen jako útok na mě, ale rovněž na celý lékařský stav (něco ve stylu Franta je sice vůl, ale je náš). On přece nic neřídí, je jen smutnou loutkou. A doplatí na to, že se dal do služeb „politických šíbrů“. To Vy ale jistě dobře víte. Proč nekonáte? To víte jen Vy, ani já Vám do hlavy nevidím.

V příloze Vám zasílám na vědomí dva důležité texty. Pokud ani teď nezačnou kontrolní orgány magistrátu řádně konat, půjde již veškerá odpovědnost né za tím Mariánkem či jeho dlouholetým předchůdcem Pražákem, ale rovnou za Vámi jakožto primátorem. Každý máme možnost volby – tedy i Vy…

Před časem došlo k podobné situaci na tom našem kraji. Ten „nemožném“ náměstek pro zdravotnictví Gebauer, již přivedl do neštěstí svého hejtmana Vondráka (info rovněž v příloze). Před pár měsíci jsem se pana hejtmana pokoušel varovat, marně. Vás jsem se také pokoušel varovat již v listopadu 2017 – rovněž marně.

Lavina byla spuštěna a nejde zastavit.

S pozdravem „a neblábolit!“

Vít Mareček

– o – o – o – o – o –

A protože náš pan primátor je opravdu, ale skutečně opravdu „slušně vychovanej chlapec“, tak mi dne 6. srpna 2018  odpověděl. A vůbec mi nevadilo, že to byla naprosto nehorázná pitomost, co mi ten náš pan primátor sdělil:

 

Re: Naléhavá výzva (Last Call) primátorovi naší Ostravy: Je nejvyšší čas sejmout Mariánka a Pražáka !!!

 

Pane doktore,

vyjádřil jsem se v minulosti, myslím, dostatečně jasně v tom, že v dopisování s Vámi nebudu pokračovat, pokud Vaše přípisy budou obsahovat osobní invektivy, ať již se týkají kohokoliv. Jak vidno, nic jste na svém přístupu nezměnil.

Pokud jde o Vaše podněty, se kterými jste se již dříve obrátil na náš odbor interního auditu a kontroly, budou vyřízeny v zákonné lhůtě.

S pozdravem,

Tomáš Macura

– o – o – o – o – o –

SUMA SUMÁRUM:

TAK TEDY „V ZÁKONNÉ LHŮTĚ“.

A PREJ ŽE BUDOU „VYŘÍZENY“.

NO A TAKY ŽE BYLY, NEBO NE?