Naši politici

V této rubrice vás, naše vážené, zvědavé a milé čtenáře, chceme především „pobavit“. Ano, „pobavit“ výroky, chováním a jednáním našich odpovědných a moudrých politiků. Avšak každá zábava něco stojí – platíme to totiž úplně všichni z našich daňových kapes…

 

Náš pan náměstek Michal Mariánek

Jako předkrm nabízím přepis emailové korespondence, která vznikla, jako každá dobrá sranda, zcela nečekaně a nezamýšleně. Dne 9. dubna 2018 jsem to již nevydržel a oslovil jsem vedení MNO a rovněž odpovědné ostravské komunální politiky ve věci chronicky „kolabující“ interní ambulance v naší městské nemocnici. Docela důležitá věc, ta interní ambulance, pro správný chod nemocnice i zdraví našich pacientů. A náš pan náměstek dne 9. dubna 2018 zareagoval, akčně a věcně, jak jest jeho dobrým zvykem. A protože moderní a účinné řešení této velmi vážné situace je nejen mě již nějaký ten pátek známo, tak jsem panu náměstkovi dne 10. dubna 2018 odpověděl. No a výsledek nejen jeho manažérské a politické práce si můžete dennodenně v městské nemocnici ověřit. Bůh ochraňuj ostravské pacienty!

 

Náš pan primátor Tomáš Macura

Dále nabízím více než pozoruhodný přepis emailové korespondence s panem primátorem, která vznikla v době, kdy se chystala naše první (a poslední) schůzka. I dneska stále ještě oceňuji, že pan primátor si chtěl vše ověřit na vlastní oči a uši a nos. Těsně před termínem naší domluvené schůzky mi pan primátor dne 24. listopadu 2017 zaslal email, kterým „pobouřeně“ reagoval na některé mé „nekorektní“ výroky, popisující činy vrcholového managementu městské nemocnice. Jednalo se o páně primátorovu reakci na jiný můj email, kterým jsem předchozího dne oslovil ředitele MNO MUDr. Petra Uhliga  a jeho „bandu loupežnickou“ s nadějí, že nebude nadále protrahovat svou manažérskou agónii, a který jsem výstižně nazval „Je ředitel Uhlig jenom loutka, nebo taky zbabělec?“.

 

Následuje moje odpověď panu primátorovi z téhož dne 24. listopadu 2017.

No a pak skutečně následovala docela příjemná a věcná schůzka s panem primátorem v jeho pracovně dne 28. listopadu 2017. A pak už nic. Ani ten vítr. Ostravské zdravotnictví je prý v naprostém pořádku a kvůli „prkotinám“ si nebudeme přece rozbíjet onu funkční radniční koalici s Ostravakem a Lidovcem.

Ale přece jenom něco – hned dne 30. listopadu 2017 mě „pro výstrahu“ ostatním vyhodili z městské nemocnice. A to dokonce dvakrát – poprvé to bylo rozvázání pracovního poměru s dvouměsíční výpovědní lhůtou a abychom měli do Nového roku 2018 „čistý stůl“, tak jsem poslední pracovní den roku 2017 obdržel okamžité zrušení mého pracovního poměru. A bylo to!

 

A také ten krajský náměstek Martin Gebauer

Ten je rovněž talentovaným „komikem“ a více než zdatně konkuruje svým městským rivalům. Když jsem na podzim 2017 chtěl o problematice ostravského zdravotnictví informovat rovněž hejtmana tohoto kraje, logicky mi doporučil, abych nejdříve jednal s jeho krajským náměstkem pro zdravotnictví. Pan náměstek nejdříve s naší schůzkou souhlasil, avšak poté, co jsem si dovolil „ten luxus“ a zaslal mu okruh témat k diskusi a rovněž informoval ho o skutečném stavu poskytování pohotovostních lékařských služeb v centru kraje, tj. v Ostravě, tak mi poslal dne 14. prosince 2017 zrušující email. Následovala pochopitelně má odpověď panu náměstkovi z téhož dne 14. prosince 2017.

A co myslíte, sešel jsem se tedy alespoň s panem hejtmanem? Inu bez náměstka (berličky) ani ránu! Kdybychom alespoň už po té prodloužené Rudné mohli jezdit…

Další „humorné“ příhody s našimi politiky budou určitě následovat. Inu talent je talent…